Fotografia

Fotografia artystyczna

Fotografia jest sztuką subiektywną sztuką obserwacji świata przez artystę, który stara się uwiecznić daną chwilę. Niektórym osobom może wydawać się, że robienie zdjęć jest niezwykle proste, zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do Internetu i telefonów komórkowych, które są wyposażone w coraz to lepsze aparaty. Pomimo przejścia do świata codziennego i wysypu fotografii w światach social mediów, fotografia wciąż jest dziedziną sztuki, która może wykonywana przez różne osoby. Sztuka ta skupia się głównie na zręcznym manipulowaniu obrazem, światłem, grą kolorów i doborem scen. 

W szerokim nurcie często wykorzystuje się ładne sceny, które starają się przedstawiać wyłączenie ładnych ludzi, którzy wyrażają zadowolenie z życia. Tak jak na różnych profilach społecznościowych, ludzie starają się tylko uwieczniać chwile, na których osoby wydają się szczęśliwe, posiadające nienaganny uśmiech i pozytywną energię. 

Niestety, szczęście jest często tylko pozorne, które skrywa się za fasadą dobrze dobranej scenerii i wyboru tych momentów życia, które przedstawiają nas w dobrym świetle. 

Moja fotografia stara się w artystyczny sposób pokazać ujęcia, które są prawdziwe i przedstawiają sceny, które dla niektórych samozwańczych estetów mogłyby się wydawać po prostu brzydkie i brudne, a nawet kiczowate. 

Sens fotografii jest podobny jak w innych dziedzinach sztuki. Aparat jest tylko nośnikiem dzieła, jak płótno, kartka lub maszynka do tatuowania. Moja fotografia zawiera inne walory artystyczne niż te, które bardzo często są pożądane. Nie tworzy iluzji piękna i nie zachęca do opowiedzenia arcy nudnej historii okraszonej  idealną pozą modelki z wybiegu. Zachęcam do zwiedzania świata fotografii artystycznej i obejrzenia wybranych zdjęć z sesji fotograficznych.